Bebek Odası Dekorasyonu İçin Fikirler

Yeni bir bebek odası dizayn edecekseniz öncelikle sizler için sunduğumuz özel tavsiyelerimize ve hemen akabinde gelen örneklere bir göz atmanızda fayda var. En iyi bebek odası dekorasyonu için neler yapmalı? İşte cevapları:

Bebeğiniz için hazırlamak istediğiniz oda içerisinde en az bir pencere yer almalı ve bu oda minimum 13-14 metrekare genişliğine sahip olmalı.  Pencere, bebek odaları için gerçekten çok önemli. Hava sirkülasyonunun zor olduğu, odanın içerisine güneşin girmediği bir oda sağlık açısından da problemler çıkartabilir.

Bebek odalarınız için bir halı modeli düşünüyorsanız bu düşüncenizden vazgeçmelisiniz çünkü halılar, bebek odaları içerisinde çok fazla kir tuttukları için bebeğinize zarar verebilirler. Halılar yerine laminant parkeler kullanılabilir, bu odanın daha sağlıklı ve şık olmasına neden olabilir.

Zararlı olmayan kaliteli boyaların ve cilaların kullanıldığı mobilyalar kullanmalısınız. Mobilyalar yumuşak dokulu olmalıdır. Çünkü bebek bu mobilyalara mutlaka çarpacaktır. Yaralanmaması için sivri çıkıntıları ve keskin hatları olan mobilyalar kullanılmamalıdır.

Bebek odası dekorasyonu içerisinde kullanılacak olan aydınlatma ürünleri çok kuvvetli olmamalı. Ayrıca bu odaları hazırlarken iç açan ve sakinleştirici renkler tercih etmeniz bebeğinizin ruh hali konusunda oldukça önemli. Size mavi ve yeşil gibi renkleri şiddetle öneriyoruz.

Bebek odasının tavanı da son derece önemlidir. Çünkü bebekler uykuların dışında zamanlarının çoğunu tavana bakmaktadırlar. O yüzden tavana bebek temasına uygun şekiller yapıştırılmalıdır. Mobilya seçimi yapacağınız zaman mutlaka bebeğin büyüdüğünde oyun alanı da olacak şekilde olmasına özen göstermelisiniz.

Bebek Odası Dekorasyonu İçin Fikirler

 

Bir önceki yazımız olan EGE Seramik Yer ve Duvar Karosu Modelleri başlıklı makalemizde ege seramik yer ve duvar karosu modelleri fiyatları, en güzel ege seramik yer karosu modelleri 2016 ve yeni ege seramik duvar karosu modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Çanakkale Seramik Banyo Fayans Modelleri Sizlerle

Banyolarınıza yeni bir yüz ve soluk mu kazandırmak istiyorsunuz? Bunun için size yardımcı olabilecek yan ürünlere mi ihtiyacınız var? O...

Kapat