Oturma Odası Duvar Rengi Nasıl Olmalı? Renk Tavsiyeleri

oturma odası duvar rengi nasıl olmalı? oturma odası duvar rengi mobilya uyumu fikirleri tavsiyeleri

Oturma odalarınızda duvar rengi anlamında değişime mi gitmek istiyorsunuz? O halde sizler için sunduğumuz ekstra önerilere kesinlikle bir göz atmalı ve bundan sonra harekete geçmelisiniz.

Oturma odalarınız içerisinde kullanmak istediğiniz renk, tavanlarınızın yüksekliğine ve odanın hangi cepheye baktığına göre değişim gösterir. Oturma odası genellikle küçük oldukları için daha çok içini geniş gösteren renkler kullanmalısınız. Açık renkler kullanarak odanızı ferah ve geniş tutabilirsiniz. Odanızın rengi dışında odada bulunan eşyaların oda duvarı ile uyumlu renkte olması son derece önemlidir. Oturma odalarınız için tercih edeceğiniz zıt renkler sizin için rahatlatıcı ve dinlendirici bir unsur olabilir.

Bir renk ne kadar güzel olursa olsun aşırı kullanırsa negatif enerjiye yol açabilir. Bundan korunmak için her rengi tamamlayıcısı ile kullanmanız sizin için daha iyi olur. Her rengin kendisine göre bir enerjisi vardır. Dışarıdan yorgun argın geliyorsanız eğer mutlaka ve mutlaka turkuaz renginden faydalanmalısınız. Mavi ve yeşilin karışımından oluşan turkuaz, stresi azaltmada ve yorgunluğu atmadan yardımcı olur. Oturma odasında eğitsel etkinlikler gerçekleştiriliyor ise mutlaka sarı renk kullanın. Çünkü sarı güneşin rengidir. İnsanı tetikler ve gençlik aşılar.

Oturma odalarınızın rengini değiştirme anlamında sizlere sunduğumuz tavsiyeler bu kadar şimdi de dilerseniz buyurun gelin sizler için sunduğumuz örneklere bir göz atalım. Emin olun aşağıdaki oturma odası duvar renkleri çok hoşunuza gidecekler.

Oturma Odası Duvar Rengi Nasıl Olmalı? Renk Tavsiyeleri

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Bebek Odası Duvar Rengi Nasıl Olmalı? Renk Önerileri başlıklı makalemizde 2016 bebek odası duvar renkleri fikirleri, bebek odası duvar rengi nasıl olmalı ve bebek odası duvar renk önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Tuğla Desenli Görünümlü Duvar Kağıdı Modelleri

Duvar kağıtları hayatımıza girdikleri andan itibaren bize çok daha şık, çok daha yaşanabilir ve etkileyici bir dekorasyon için fazlasıyla yardımcı...

Kapat