SALON DUVAR RENGİ NASIL OLMALI? Renk Önerileri

Evlerinizin salonu sizin için ne kadar önemli bilmiyoruz ama ağır misafirlerinizi ağırladığınız bu özel mekanı rahat ve düzgün bir şekilde hazırlarsanız bu bölümler size çok daha keyifli muhabbet kapıları açacaklardır. Salon dekorasyonunun güzel olması için birçok şey yapılabilir.Biz bugün yapılacak şeylerden oldukça dertli bir tanesini ele alacağız “Salon Duvar Rengi.” Aslında bir renk seçmek belkide pek zor değildir.Çünkü sadece bir seçim yapacaksınız ne kadar zor olabilir ki? Ancak söz konusu vaktinizi geçirdiğiniz, insanların sık sık girdiği bir yer ise bu sizin için ciddi bir sorun olabiliyor.  İşte bizde bu konuda sizi rahatlatmak ve sırtınızdaki yükü hafifletmek için bu makaleyi hazırladık. Aslında zaten bizim dışımızda da size yardım edenler var.Mesela son zamanlarda televizyonda çıkan reklamlar var. Akıllı telefonu duvara doğru tutuyorsunuz ve tuttuğunuz duvarda renk ön izlemesi yapıyor bu sayede kolay bir şekilde karar verebiliyorsunuz.

Onun haricinde tavsiyelere gelecek olursak;

1) Salonunuzda açık renkleri tercih edin.Psikolojik olarak koyu renkli duvarların(örneğin: mor) insanı sıktığı ve o ortamdan uzaklaşma isteği verdiği kanıtlamış bir gerçektir.Yani mor yerine toz pembe gibi bir renk seçebilirsiniz.
2) Seçtiğiniz açık renklerin odadaki eşyalarla uyumlu olmasına dikkat edin (koltuk,masa,duvar saati vs).
3) Teknolojik destek almayı ihmal etmeyin(örneğin: renk ön izlemesi yapan uygulamalar).

Ekstra: Güzel bir ışıklandırma ile de odanın daha ferah ve vakit geçirmeye elverişli olmasını sağlayabilirsiniz.

SALON DUVAR RENGİ NASIL OLMALI? Renk Önerileri

Bir önceki yazımız olan Bebek Odası Duvar Rengi Nasıl Olmalı? Renk Önerileri başlıklı makalemizde 2016 bebek odası duvar renkleri fikirleri, bebek odası duvar rengi nasıl olmalı ve bebek odası duvar renk önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
En Güzel BALKON DEKORASYONU Modelleri ve Fikirleri

 balkon dekorasyonu modelleri fikirleri tasarımları önerileri balkon nasıl olmalı  Çoğu kişinin pek umurunda olmasa da balkonlar aslında ev dekorasyonu için...

Kapat