Simli Duvar Boyası Nasıl Yapılır? Simli Duvar Boyası Uygulaması

simli duvar boyası nasıl yapılır uygulamaları simli duvar boyası renkleri fiyatları

Dekorasyonların yeni gözdesi simli duvar boyaları ile yapılarınızı özellikle iç cephe konusunda çok daha ileri seviyelere taşımaya ne dersiniz? Gösteriş konusunda usta olan ve özellikle birçok konuda işimize fazlasıyla yardımcı olabilen simler, duvar dekorasyonlarına da çok büyük etki kazandırabiliyor ve bize çok daha şık bir dekorasyon için fazlasıyla yardımlarda bulunabiliyor. Peki simli duvar boyaları dekorasyonlara nasıl kazandırılıyor? Gerçekleştireceğiniz veya bir usta yardımıyla dekorasyonlarınıza kazandırabileceğiniz simli duvar boyası uygulamasıyla ilgili detayları şimdi sizler için paylaşıyoruz.

Simli Duvar Boyası Nasıl Uygulanır?

Simli duvar boyaları, içerilerinde yer alan ince simler aracılığıyla duvarlara küçük ama etkileyici pırıltılar sağlayan su bazlı renksiz iç cephe boyaları olarak bilinirler. Satın alacağınız bu su bazlı boya ile dekorasyonlarınıza basit işlemler ile siz de simli duvar boyası kazandırabilmek adına önemli bir adım atabilirsiniz. Simli duvar boyası uygulamasına gelecek olursak, öncelikle bu bazlı silikonlu duvar boyası ile duvarlarınızı 2 kat boyamanız gerekiyor. ( Bu işlemi yeni boyanan ya da temiz olduğuna inandığınız duvar boyasının üzerine de yapabilirsiniz. ) Sürdüğünüz su bazlı duvar boyasının tam anlamıyla kurumasını ve duvara oturmasını bekleyin. Tahmini süre 2 ile 4 saat arası. Kuruma işleminin ardından hazır simli boyanızı önce iyice karıştırmalı ve duvara 1 kat uygulamalısınız. ( Hazır simli duvar boyaları kullanıma hazır olarak satılırlar, bu boyalara herhangi bir inceltme gerekmez. ) Duvar yüzeyindeki simleri arttırmak için ise 4 saat sonra bir kat daha vurmalısınız.

Simli Duvar Boyası Yaparken Nelere Dikkat Etmeli? 

Simli duvar boyasını kullanmadan önce ve boyama sırasında kesinlikle sıklıkla karıştırmak gerekir. Ayrıca simli duvar boyası uygulaması gerçekleştirmeden hemen önce duvarın temiz, kuru ve tozsuz olmasına kesinlikle dikkat edilmeli. Simli duvar boyama uygulamasını kısa tüylü su bazlı saten ile ya da küçük parmak rulo ile gerçekleştirmelisiniz. Simli duvar boyaları genellikle 0,75 litre ve 2,5 litre arasındaki ambalajlarda satılırlar. 0,75 litrelik kutu ile küçük bir odayı 1 kat olarak rahatlıkla boyayabilirsiniz.

Simli Duvar Boyası Nasıl Yapılır? Örnekleri

SİMLİ DUVAR BOYASI UYGULAMA ÖRNEKLERİ İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

SİMLİ DUVAR BOYASI UYGULAMA VİDEO

Bir önceki yazımız olan Bebek Odası Duvar Rengi Nasıl Olmalı? Renk Önerileri başlıklı makalemizde 2016 bebek odası duvar renkleri fikirleri, bebek odası duvar rengi nasıl olmalı ve bebek odası duvar renk önerileri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
En Güzel GENÇ ODASI PERDE Modelleri Sizlerle

genç odası perde modelleri kız erkek genç odaları perde örnekleri tasarımları 2016 Kız ya da erkekler için hele bir de...

Kapat